Nowy Ford Focus

Posted by: admin  /  Category: Ford Focus

Pierwszy Ford Focus zawitał na światowych rynkach w roku 1998 i od razu wywołał wielkie poruszenie swoją dynamiczną sylwetką i świetnymi osiągami.

Druga wersja Focusa wyprodukowana w 2004 roku jeszcze bardziej podniosła poprzeczkę i wyznaczyła nowe standardy w produkcji nowoczesnych samochodów osobowych.

W tym roku koncern Ford przedstawił swojego nowego Focusa trzeciej generacji, który ponownie zachwyca i szokuje, ale wydawać by się mogło, że skoro mowa o tej specyficznej marce samochodów to na przestrzeni lat mogliśmy się już przyzwyczaić do tego, że wraz z nową generacją nadchodzi nowa era dla motoryzacji.

Nowy Focus zachwyca już od pierwszego wejrzenia swoją nieco odmienioną, acz świetnie dopasowaną linią nadwozia, która zadowala tak odmienne gusta użytkowników z całego świata. O dynamiczności tego samochodu mogą świadczyć przede wszystkim nowe jednostki silnikowe typu EcoBoost (1,6l), które oferowane są przez Forda w wersjach o mocy 150 i 180 koni mechanicznych. Nowy silnik to także informacja, że Ford Focus spalanie benzyny oraz emisję CO2 zmniejszył dość znacząco, przy równoczesnym zachowaniu niezwykle wysokich i wydajnych osiągów. Ponadto to niezwykłe zastosowanie nowoczesnych technologii, które maja za zadanie uprzyjemnić oraz usprawnić proces prowadzenia samochodu niezależnie od nawierzchni, po której się on porusza. Wprowadzony system poprawiający stabilność samochodu na zakrętach (TVC) to metoda opracowana specjalnie po to aby jak najlepiej rozłożyć moment obrotowy silnika pomiędzy przednią oś kół, dostosowując je do stanu nawierzchni i nie pozwalając na niekontrolowane poślizgi kół. Dodatkowymi atutami Forda są takie udogodnienia jak czujniki parkowania, które odmierzą odległość pomiędzy samochodami i pomogą kierującemu, lub całkowicie wyręczą go w manewrze parkowania. System rozpoznawania znaków drogowych, wyświetla kierowcy na monitorze informacje o zmianie obowiązującej prędkości czy w końcu system ACS, który stale monitoruje odległość do jadącego przed nami samochodu i w razie możliwości wystąpienia kolizji zmusza samochód do zahamowania. To czynniki, które rzutują nie tylko na najbardziej standardową wersję modelu, ale także Ford Focus Kombi zdecydowanie poprawił swój wygląd i osiągi.

Wszystkie te i wiele innych usprawnień i nowinek technicznych czynią z nowego Focusa samochód godny uwagi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony na drodze.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.